Mass collect – usługa nie tylko dla dużych firm

Mass collect – usługa nie tylko dla dużych firm

Szukasz szczegółowych informacji dotyczących tego, na czym polega mass collect? Wejdź na https://flobo.io/mass-collect/.

Mass collect to usługa, która umożliwia szybką weryfikację przelewów. Przedstawiamy w skrócie, jak działa mass collect i jak upraszcza pracę dużym i małym firmom.

Mass collect – jak to działa?

Działanie usługi mass collect jest właściwie niesłychanie proste. Polega na nadaniu każdemu klientowi niepowtarzalnego numeru rachunku, który jest jednocześnie jego ID. Takie działanie zdaje egzamin wszędzie tam, gdzie z miesiąca na miesiąc obsługiwana jest duża ilość klientów, a więc przykładowo w firmach telekomunikacyjnych, w prywatnych gabinetach oraz wszystkich działalnościach, gdzie wprowadzone jest płatności abonenckie (m.in. w klubach fitness). Opłaty przesyłane w systemie mass collect trafiają na jeden rachunek firmowy, jednakże uprzednie przydzielenie kontrahentom indywidualnych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejszą identyfikację, bez względu na to, jakim sposobem zrealizowali oni wpłatę (przelew z karty, tradycyjny przelew bądź przelew pocztowy). Zastosowanie mass collect łączy się również z szybszym księgowaniem przelewów aniżeli podczas księgowania manualnego, a jednocześnie wyeliminowaniem możliwych omyłek nieraz mających miejsce w trakcie tej czynności.

Dlaczego warto wdrożyć usługę mass collect?

Chociaż mass collect nie jest w tej chwili dostępne w większości banków (posiadają ją między innymi BNP Paribas i część banków spółdzielczych) wypada przeanalizować możliwość jego wykorzystania w przedsiębiorstwie, także takim, które miesięcznie obsługuje mniej niż stu dokumentów księgowych. Stosowanie mass collect wiąże się bowiem z pewnymi korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, możliwość powiązania z platformą finansowo–księgową (a co za tym idzie monitorowanie na bieżąco spływu opłat) czy integracja z oprogramowaniem Finance Automation. Taką polską aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na powiązanie z usługą mass collect banku, ale posiada również opcję wysyłania powiadomień o nadchodzących płatnościach i windykacji, co w ciągu kilku miesięcy skutkuje podniesieniem terminowości u kontrahentów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]