Kantor internetowy – oszczędność czasu i pieniędzy

Kantor internetowy – oszczędność czasu i pieniędzy

Szukasz pełnej oferty wymiany walut online? Świetnie trafiłeś! Skieruj się na topkantor.pl.

Jeszcze kilka lat temu jedyną metodą wymiany waluty była transakcja w oddziale banku bądź w kantorze – te ostatnie do tej pory funkcjonują w galeriach handlowych czy przy supermarketach! Jednak w szybko przeobrażającym się świecie, ludzie zapragnęli wymieniać waluty obce bez potrzeby wychodzenia z domu i ponosząc przy tym niższe wydatki, skutkiem tego też utworzono kantory online, w których jest to możliwe.

Jak działa kantor wymiany walut przez internet?

Funkcjonowanie kantoru online jest równie łatwe jak kantoru stacjonarnego. Klient wchodzi do serwisu przez zarejestrowany przez siebie profil, a następnie przelewa do swojego panelu kapitał, który pragnie wymienić na inną walutę. Zaletą kantorów wymiany walut online jest w głównej mierze to, że transakcje można zlecać w nim w dowolnym momencie, a sama wymiana walut odbywa się już w godzinach działania serwisu po najświeższych kursach, ustalanych na podstawie danych zaczerpywanych z Forex w kilkusekundowych odstępach, a nie – jak w przypadku tradycyjnych kantorów – po uśrednionych kursach, zwykle z poprzedniego dnia. Kolejnym i niezmiernie ważnym atutem kantorów internetowych są niższe spready aniżeli te oferowane przez placówki bankowe oraz kantory tradycyjne. Przewalutowanie w tych ostatnich polskiego złotego (w zależności od indywidualnego cennika) może prowadzić do uiszczenia spreadu w wysokości nawet 3-4%, tymczasem w kantorze wymiany walut online spready zwykle nie przewyższają 2%. Kantory internetowe świadczą też kilka specjalnych usług stosowanych przez klientów, m.in. posiadają opcję transakcji odroczonej realizowanej w uzgodnionym przez użytkownika terminie czy też takiej, w której nabywca zleca przewalutowanie po ustalonym przez niego kursie (przewalutowanie jest przeprowadzane dopiero wtedy, gdy podany przez użytkownika kurs będzie taki sam jak kurs na rynku).

Kto używa kantorów internetowych?

Kantory wymiany walut online to usługa dla wszystkich doceniających komfort oraz znaczną niezależność w dyspozycji własnymi pieniędzmi. Wykorzystują je również osoby spłacające zobowiązania wzięte w walucie obcej i osoby studiujące bądź zatrudnione poza granicami Polski. Aczkolwiek nim zdecydujemy się powierzyć swoje finanse kantorowi online, warto zbadać jego reputację oraz bezpieczeństwo, m.in. poprzez przeszukanie witryny KNF, czy jest on wpisany do rejestru Komisji jako instytucja płatnicza.