Co warto wiedzieć o inwestycjach w złote sztabki?

Co warto wiedzieć o inwestycjach w złote sztabki?

Zobacz, gdzie kupić złoto w sztabkach.

Umieszczanie środków pieniężnych na lokacie bądź po prostu gromadzenie ich na koncie bankowym nie jest teraz tak dochodowe jak kilkanaście lat temu. Niezbyt wysokie oprocentowanie oferowane przez instytucje bankowe, ale także i ogólna świadomość, że nie zainwestowany kapitał daje zysku spowodowały, iż Polacy poszukują rozwiązań, które umożliwią ich finansom dawać z czasem dodatkowy dochód. Obok kupowania funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych oraz akcji, coraz większe grono sympatyków zyskują metale inwestycyjne, a w szczególności – sztabki złota.

Złoto w sztabkach – dlaczego popyt na ten kruszec nie ulega zmianie?

Przede wszystkim należy dobitnie zaznaczyć, że lokata finansów w sztabki złota to inwestycja na kilka lat. Złoto zazwyczaj nie poddaje się mniejszym i większym zawirowaniom obserwowanym w gospodarce, a wręcz niestabilność gospodarcza oraz polityczna często zwiększa jego wartość. Naturalnie można spostrzec wahania w jego ceny, jednak badając jej historyczny wykres łatwo można spostrzec, iż wraz z upływem czasu ona wzrasta. Czemu się tak dzieje? Od stuleci ilość tego metalu szlachetnego obecna na rynku praktycznie się nie zmienia. Kiedyś był on uniwersalnym środkiem płatniczym, współcześnie jest w szerokim zakresie stosowany w elektronice, przemyśle czy medycynie oraz – nadal na ogromną skalę – w sztuce i jubilerstwie. Mimo, iż wydobycie złota jest bezustanne i teoretycznie powinno go przybywać, recykling tego metalu wykorzystanego m.in. do produkcji urządzeń elektronicznych (jak odtwarzacze CD czy też piloty do telewizorów) jest w wielu przypadkach nieopłacalny, tym samym popyt na złoto utrzymuje się wysokim poziomie i prognozuje się, że w najbliższych latach trend ten nie powinien ulec zmianie.

Złoto w sztabkach – czy każdego stać na jego nabycie?

Słysząc o lokacie pieniędzy w złoto w sztabkach większość osób natychmiast oceni, iż to nie dla nich, z uwagi na duży koszt. Jednak sztabki złota odlewa się w rozmaitych rozmiarach, wobec tego zasadniczo każdy może pozwolić sobie na lokatę pewnej części oszczędności w ten kruszec. Złoto można kupić już w sztabkach o wadze 10 g, 2 g, a nawet 1 g. Te małe sztabki są też doskonałym pomysłem na prezent. Więksi inwestorzy, posiadający pokaźniejszy kapitał nierzadko nabywają cięższe sztabki złota o wadze 100 g, 500 g, a nawet 1 kg. Wypada jednakże wiedzieć o dwóch kwestiach. Po pierwsze, nie da się pociąć odlanej sztabki przy ewentualnej odsprzedaży. Po drugie, inwestując w większą sztabkę kupimy złoto po zauważalnie niższej cenie. Toteż powinno się zamawiać sztabki złota o przeróżnym ciężarze albo zdecydować się na kupno tzw. combibarów, które są z góry podzielone na mniejsze kawałki.

Adres:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]