Terapia małżeńska drogą do naprawy małżeństwa

Terapia małżeńska drogą do naprawy małżeństwa

Sprawdź, kto pomoże wam w terapii małżeńskiej UK.

Każde małżeństwo może napotkać różnorodne kryzysy. Na szczęście aktualnie można się z nimi uporać wyjątkowo sprawnie. Doskonałym wyjściem okazuje się być terapia małżeńska prowadzona przez doświadczonego i wykwalifikowanego terapeutę.

Terapia małżeńska – w jakich problemach jest pomocna?

Do psychoterapeuty udają się pary zmagające się z najróżniejszymi trudnościami. Specjalista pomaga przezwyciężyć kryzysy mające związek ze zdradą jednego z małżonków, a także pomoże w razie nałogów, jednak tutaj nierzadko potrzebne będzie również specjalistyczne leczenie pacjenta. Psycholog wspomoże w czasie choroby partnerów lub członków ich rodzin. Jest przydatny w sytuacji, kiedy pomiędzy małżonkami dochodzi do konfliktów, których nie są w stanie przezwyciężyć sami. Uczestnictwo w terapii małżeńskiej pomaga też przezwyciężyć trudności oraz zacieśnić partnerstwo. Poprawia się zdolność porozumiewania się między małżonkami – dzięku temu ich związek rozwija się, a nie stoi w miejscu. Psychoterapeuta uświadamia partnerom jakie mają oczekiwania oraz potrzeby. Zwraca on uwagę na to, że związek to nie tylko czerpanie korzyści, ale przede wszystkim dawanie czegoś od siebie. Dzięki psychoterapeucie możliwe staje się określenie przyczyn leżących u podłoża partnerskich trudności. Małżeństwo, które odbyło terapię małżeńską zdobyło wiedzę niezbędną do tego, aby świetnie radzić sobie z trudnościami w następnych latach.

Terapia małżeńska – co wówczas, gdy mieszka się na Wyspach Brytyjskich?

Emigracja z Polski, która trafiła na Wyspy sprawiła, że dzisiaj bez trudu można wyszukać polskiego psychologa też na terenie Zjednoczonego Królestwa. Znajomość języka polskiego ułatwia proces terapii i zwiększa komfort małżeństwa, które postanowiło postawić na usługi specjalisty. Też na emigracji warto zawalczyć o własne małżeństwo, które nierzadko właśnie po opuszczeniu kraju zaczyna zmagać się z rozmaitymi trudnościami. Powinno się wiedzieć, że terapia to nie coś, czego trzeba się wstydzić, a dzięki niej partnerstwo jest w stanie wkroczyć na zupełnie nowe tory. Rozejście się to zawsze ostateczne wyjście.

Adres:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339