Jak przebiega wybielanie zębów w gabinecie

Jak przebiega wybielanie zębów w gabinecie

Lśniące i białe zęby to wspaniała wizytówka każdego człowieka. Niestety bakterie codziennie wpływają na nasze szkliwo i sprawiają, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze domowe środki wybielające są skuteczne. Jak przywrócić zachwycający uśmiech? Które metody wybielania są najskuteczniejsze?

Wybielanie zębów – nie tylko systematyczne zabiegi pielęgnacyjne

Mycie uzębienia po jedzeniu i piciu pomaga zachować mocne szkliwo, ale nie zawsze chroni przed przebarwieniami. Bakterie i inne czynniki powodują, że nasz uśmiech traci swoje piękno. Domowe sposoby wybielające (paski, żele, nakładki), dają krótkotrwałe efekty. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna ma szereg metod, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są obecnie najchętniej wybierane? Dentyści szczególnie rekomendują naświetlanie zębów lampą BEYOND, która gwarantuje znakomite efekty już po 3 zabiegach. Wybielanie tą metodą jest zupełnie bezbolesne i bezpieczne dla szkliwa.

Wybielanie zębów – zalecenia po naświetlaniu

Jak wygląda wybielanie zębów metodą BEYOND? Zabieg rozpoczyna się od weryfikacji stanu uzębienia. Następnie za pomocą specjalnego wzornika określa się barwę zębów przed wybielaniem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, lekarz przystępuje do nałożenia preparatu z utleniaczem na wybrany ząb lub całość uzębienia. Ważny jest także dobór właściwego PH żelu. Środek naświetlany jest przy pomocy lampy, co pomaga dotrzeć do struktury zęba znacząco redukując przebarwienia. Metoda BEYOND wybiela zęby nawet o 15 odcieni, efekty są więc niesamowite i utrzymują się do 3 lat. Po zabiegu należy wystrzegać się barwiących napojów i potraw przez co najmniej ok. 7 dni. Osobom, które z powodu przeciwwskazań nie mogą stosować lampy BEYOND poleca się wybielanie zębów za pomocą lampy LED.