Jak działają aparaty do ultradźwięków?

Jak działają aparaty do ultradźwięków?

Nie szukaj już więcej! Tutaj zaopatrzysz się w aparaty do ultradźwięków

Obecnie fizjoterapeuci często wykorzystują ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech megaherców. Nie ulega wątpliwości, że nie dzieje się tak bez przyczyny, bowiem odpowiednio aplikowane ultradźwięki wywierają pozytywny wpływ na zdrowie pacjentów. Mogą być one stosowane do masażu tkanki mięśniowej, a wyzwalane za ich pomocą ciepło oddziałuje kojąco na tkankę nerwową. Dlatego też masaż ultradźwiękami stosuje się do łagodzenia bólu, redukowania napięcia mięśniowego oraz usprawnienia przepływu limfy. Wszystko to możliwe jest jednak wyłącznie przy użyciu dobrego aparatu do terapii ultradźwiękowej.

Aparat ultradźwiękowego – charakterystyka

Jak już nadmieniliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, wykorzystywana od prawie 100 lat, opiera się na 2 typach efektów: atermicznych oraz termicznych. Te pierwsze mają zbawienny wpływ na transfer płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy. Z kolei efekty termiczne polegają przede wszystkim na rozgrzaniu tkanek bogatych w kolagen – ścięgien, wiązadeł, blizn oraz stawów i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do dużego wysiłku bądź przy leczeniu przeróżnego typu stanów zapalnych.

Aparaty do ultradźwięków – stacjonarne czy przenośne?

Funkcjonują 2 rodzaje aparatów do ultradźwięków – przenośne i stacjonarne. Przenośny aparat ultradźwiękowy będzie opcją świetną kierowaną do fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów czy też podejmujących ich w kilku placówkach. Jeżeli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie podejmuje sporą ilość pacjentów – zwłaszcza w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia – najlepszym zakupem będzie wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Adres:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]