Badania psychologiczne operatorów

Badania psychologiczne operatorów

Zamów badania operatorów Kęty na www.bielskobadania.pl.

Są niezbędne do tego, by stwierdzić, czy dany człowiek może podjąć pracę jako kierowca wózka lub innego pojazdu. Choć wielu badanych się ich boi, kiedy nie dręczą nas schorzenia psychiatryczne, ich przejście nie powinno sprawić nam znaczących trudności. Jak zatem wyglądają badania operatorów maszyn? Czego należy się po nich spodziewać?

Jak przebiegają badania operatorów?

Na początku testu potencjalny operator wypełnia stworzony przez psychologa formularz. Powinien w nim odpowiedzieć na pytania dotyczące zachowania w rozmaitych, czasem ekstremalnych sytuacjach. Po przeczytaniu kwestionariusza potencjalnego kierowcy, psycholog będzie mógł określić, jak dobrze radzi sobie z nerwami oraz zbadać jego inteligencję lub zdolności społeczne. Treść formularza zależy od tego, jaką profesję wykonuje kandydat. Ta część badania operatorów często wywołuje duży niepokój, jednak jej zaliczenie nie jest niewykonalne.

Druga część badania operatorów

Kolejna część badania operatorów wymaga wykorzystania odpowiednio opracowanych urządzeń. Poszczególne testy badają takie cechy jak czas reagowania lub podejmowanie decyzji w trudnych sytuacjach. Warto wiedzieć, że niekiedy ten element testów może się nie odbyć. Tak się stanie, jeśli badany w wywiadzie nie będzie krył złego nastroju lub badanie wykaże, że przed odwiedzeniem poradni spożył napój alkoholowy. Badanie może być wówczas przełożone lub – jeśli powodem okaże się alkohol – również odwołane.

Adres:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]