Zastosowanie filtrów kasetowych minipleat i z separatorami aluminiowymi

Zastosowanie filtrów kasetowych minipleat i z separatorami aluminiowymi

Więcej informacji o filtrach hepa h14

Powiedzmy szczerze: jakość powietrza w Polsce nie jest dobra. Pod tym względem nasz kraj jest na jednej z ostatnich pozycji pośród państw Unii Europejskiej. Każdego dnia emitowane są nowe ostrzeżenia o przekroczeniu norm stężenia pyłów zawieszonych PM10 oraz PM2.5 i z tego powodu też cały czas poszukiwane są wydajne rozwiązania, pomagające radzić sobie z narastającym zanieczyszczeniem, szczególnie w obiektach, w których podtrzymanie sterylności powietrza jest niesłychanie ważne (np. w szpitalach).

Filtry typu mini-pleat do powszedniego zastosowania

Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air), czyli filtry powietrza wysokiej skuteczności, powszechnie znane i używane są od wielu dziesięcioleci. Są obecne m.in. w odkurzaczach oraz pokojowych oczyszczaczach powietrza. W urządzeniach wentylacyjnych zakładanych w obiektach użyteczności publicznej, biurowcach lub budynkach mieszkalnych świetnie sprawdzą się filtry dokładne minipleat, które w zależności od klasy są w stanie przefiltrować pyły zawieszone PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których cząstki są składową smogu. Nie są dla nich przeszkodą również takie zanieczyszczenia, jak włókna, dym tytoniowy czy roztocza. Wybierając filtry dokładne F7 czy F9 wypada sprawdzić nie tylko ich skuteczność, ale też jakość ich konstrukcji. Te wytwarzane przez sieradzką firmę MARSS Filtry Hepa wyposażone są w ocynkowaną stalową ramę cechującą się ogromną wytrzymałością na złe warunki atmosferyczne (jak wysoki poziom temperatury, wilgotności) i uszkodzenia. Wydajny wkład filtracyjny wykonany z włókna szklanego chroniony jest standardowo siatką z aluminium po stronie wlotu powietrza. W filtrach mini-pleat papier filtrujący ułożony jest w drobne plisy i wzmocniony jest specjalnym klejem poliuretanowym, co sprawia, iż filtry te odznaczają się znaczną żywotnością. Filtry minipleat produkowane są w wielu wymiarach dopasowanych do wymagań każdego użytkownika.

Filtry HEPA H13 i H14 – do zastosowań przemysłowych

Do wykorzystania przemysłowego wymagane są z kolei filtry o kategorycznie wyższej przepustowości, którą zapewniają filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy wkładu filtrującego są w nich równomiernie oddzielone przez aluminiowe separatory, a mocna rama, również wyprodukowana z ocynkowanej stali, jest odporna na wilgoć i zmiany temperatury, co pozwala na efektywną filtrację w ekstremalnych warunkach (aż do 80 stopni Celsjusza). Filtry tego typu instalowane są tam, gdzie muszą być zachowane wysokie standardy sterylności powietrza, jak przykładowo w przemyśle energetycznym.

Zdjęcie pochodzi ze strony marss.pl.

Adres:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46