Ekologiczne domy drewniane – cechy charakterystyczne?

Ekologiczne domy drewniane – cechy charakterystyczne?

Nie szukaj już więcej! W tym miejscu kupisz ekologiczne domy drewniane.

Jeszcze nie tak wcale dawno temu bardzo dużą popularnością wśród naszych rodaków cieszyły się domy murowane. Wznoszono na obszarze Polski domy z cegły kształtem przypominające zwykłe pudełka. Dzisiaj wiemy już, że nie są to korzystne rozwiązania. Z tego powodu naprawdę chętnie stawiamy na domy z drewna w klasycznym stylu. Inspirowane tradycyjnym góralskim budownictwem mają naprawdę dużo zalet.

Ekologiczne domy drewniane: z jakiego powodu są przyjazne dla środowiska?

Domy z drewna od dawna uważane są za ekologiczne. Dlaczego? Przede wszystkim drewno to surowiec odnawialny. Wiele drzew rośnie wprawdzie niezwykle wolno, ale nie brak plantacji, na których sadzi się je właśnie z myślą o późniejszym zastosowaniu w budownictwie. Do tego drewno jest stuprocentowo biodegradowalne. Znaczy to, że nie pozostają po nim nawet niewielkie toksyczne odpady, które mogłyby wpływać negatywnie na ekosystem. W domach wybudowanych z drewna nie używa się materiałów syntetycznych. Ze względu na bardzo dobre właściwości izolacyjne nie trzeba sięgać po styropian, by takiego typu budynek ocieplić. Nie jest stosowana także papa. Dzięki temu domy drewniane w żadnym stopniu nie przyczyniają się do obniżenia kondycji środowiska naturalnego.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze mają zalety?

Domy tego typu doskonale komponują się z naturalnym otoczeniem. Doskonale prezentują w sąsiedztwie wiejskiego krajobrazu oraz wysokich i niskich gór. Panujący w nich mikroklimat gwarantuje świetne samopoczucie tym, którzy w takim domu mieszkają. W domach z drewna panuje odpowiednia wilgotność powietrza. Jest ono także świetnie natlenione. Domy drewniane idealnie nadają się dla osób cierpiących na alergię, astmatyków oraz osób borykających się z innymi chorobami dotykającymi układ oddechowy. Są trwałe oraz niezwykle piękne. Z całą pewnością zasługują na to, by zdecydować się właśnie na nie.

Adres:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]