Do czego służą podpory stropowe?

Do czego służą podpory stropowe?

Chcesz zamówić podpory Peri? Sprawdź sklep.abcszalunki.pl/18-podpory-stropowe.

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niemożliwe. W jaki sposób są wykorzystywane? Kiedy opłaca się wynająć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – rodzaje i jej funkcja

Wśród szalunków wyróżniamy deskowania do wykopów, ścienne i podpory stropowe. Ten ostatni rodzaj używany jest do podpierania stropów – dzięki temu tymczasowemu modułowi konstrukcyjnemu możliwe jest pokrycie stropu cementem i stosowne jego uformowanie. Istotną rolę pełnią też drewniane dźwigary oraz stoliki szalunkowe – niezbędne w czasie prowadzania robót budowlanych. Podpory szalunkowe produkowane są ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję ustawiania wysokości, dzięki czemu można z nich korzystać w wielu sytuacjach. Standardowo na rynku dostępne są podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów lub od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe cechują się wysoką wytrzymałością, są także proste w montażu, a możliwości zastosowania ich w budownictwie są szerokie. Wśród czołowych producentów wyróżniamy szalunki Altrad, podpory Peri, a także części produkowane przez firmy Olan, Hunnebeck czy Pionart. Na szczególną wzmiankę zasługują podpory Peri wyróżniające się znakomitą jakością, prekursorskimi rozwiązaniami oraz przemyślaną strukturą. Podpory szalunkowe Peri są przystosowane do użytkowania nawet w niekorzystnych warunkach. Obecnie dużo firm budowlanych decyduje się na wypożyczenie systemów szalunkowych – przystępne ceny sprawiają, iż usługi te stają się coraz popularniejsze. Dzięki wypożyczeniu podpór stropowych można również oszczędzić czas.

Adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]