Co daje wynajem szalunków?

Co daje wynajem szalunków?

Szalowanie to jedna z najchętniej wykorzystywanych na budowach technik. Na czym polega? Szalunek to pewnego typu forma, którą wypełnia się cementem – zazwyczaj przy wznoszeniu fundamentów. Szalunki zwykle robione są ze sklejki, ale spotyka się też wersje zrobione ze stali, a niekiedy nawet tworzyw sztucznych. Innymi istotnymi częściami szalunków są dźwigary i podpory, bo te umożliwiają wypracowanie wymaganych rezultatów. Niestety ze względu na duże ceny nie zawsze ekipy budowlane mają swoje szalunki. Jeśli okażą się niezbędne, mogą wszak po prostu je wynająć – szczególnie, iż wynajem szalunków to dziś naprawdę popularna usługa.

Kiedy wybrać wynajem szalunków?

Kupno własnych szalunków okaże się trafionym pomysłem dla firm często przyjmujących zlecenia na budowę fundamentów, gdyż jak już nadmieniliśmy, będą one w tym celu absolutnie potrzebne. Jeśli zaś wykonywanie fundamentów nie jest najważniejszą usługą naszej firmy, dobrze rozważyć atuty, które daje nam wynajem szalunków. Dlaczego dobrze go wybrać? Przede wszystkim ze względów ekonomicznych – wypożyczenie szalunków kilka razy w sezonie jest bardziej korzystne niż ich zakup. Warto nadmienić również o komforcie, gdyż przechowywanie rzadko wykorzystywanych szalunków może generować spore wydatki.

Wynajem szalunków – jak znaleźć?

Jeśli postawimy na wynajem szalunków, warto dokładnie przemyśleć to, która firma nam je wypożyczy. W jaki sposób ją wybrać? Najlepiej wybrać ofertę firmy specjalizującej się w sprzedaży sklejki dla firm budowlanych – dzięki temu zyskamy pewność, iż szalunki okażą się wytrzymałe i praktyczne. Bardzo ważna będzie również troska o klienta – w sytuacji, gdy coraz bliższy jest czas startu prac nie możemy zaakceptować opóźnienia. W przypadku wahania się warto z kolei skorzystać z internetu, by dowiedzieć się, co o ofercie danej firmy sądzą dotychczasowi kontrahenci.

Adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]