Akcesoria szalunkowe – co to za elementy i gdzie je kupić?

Akcesoria szalunkowe – co to za elementy i gdzie je kupić?

Jeśli chcesz kupić akcesoria szalunkowe, kliknij tutaj.

Akcesoria szalunkowe to elementy, które służą do wspierania deskowań i przydają się na każdej budowie. Jakie produkty wykorzystuje się podczas szalowania? Czemu warto kupić je przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i przeznaczenie

Żeby szalunki stropowe, ścienne czy używane do wykopów były wykonane we właściwy sposób, niezbędne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich producenci dostarczają aktualnie sporo materiałów służących do wzmacniania konstrukcji, między innymi ściągi szalunkowe, sworznie napinające, napinacze rygla, nakrętki, zaciski sprężynowe, klucze do rusztowań i żabek napinających, listwy pozycjonujące czy fazujące, korki i stożki oraz rurki dystansowe. Ściąg szalunkowy, zwany również ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pozwala utrzymać właściwy odstęp pomiędzy poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dodawane są nakrętki talerzowe, przegubowe lub motylkowe. Natomiast żabki napinające stosowane są jako uchwyty pozwalające związać szalunek przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią też dystanse umożliwiające zachowanie optymalnej odległości między szalunkiem a prętami. Kupując akcesoria nie można nie wziąć pod uwagę też ocynkowanych nakrętek, które pasują do ankr.

Czy warto zamówić akcesoria szalunkowe online?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w bogato wyposażonych sklepach online. Witryny internetowe oferują świetnej jakości materiały od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Peri, Rasto czy Tekko i są do nabycia w przystępnych cenach.

Adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]