Złota i srebrna biżuteria z topazami

Złota i srebrna biżuteria z topazami

W tym miejscu znajdziesz topazy

Topaz jest jednym z najtwardszych kamieni na Ziemi, dzięki czemu jest stosowany do wytwarzania wyrobów ściernych. Poza tym jest także wymieniany wśród najpiękniejszych minerałów, a jego właściwości od dawna są doceniane przez jubilerów i nabywców ozdób. Może przybierać najróżniejsze kolory – od białego, przez czerwony, aż po nasycony fiolet. Jest rzadkim kamieniem – występuje tylko w Ameryce Południowej, na Syberii, w Afryce oraz na wschodzie Starego Kontynentu. Przez jubilerów bywa zazwyczaj obrabiany szlifem fasetkowym, co nadaje mu niepowtarzalnych walorów estetycznych.

Biżuteria z topazami – co znajdziemy w salonach?

Kolor topazu jest powodem, dla którego jest on stosowany przede wszystkim do produkcji biżuterii srebrnej – świetnie łączy się z tym metalem. Należy przy tym zaznaczyć, że na rynku znajdziemy nie tylko wykonaną ze srebra biżuterię z topazami – sprzedawane są również wersje wykonane ze złota. Biżuteria z topazami to najczęściej pierścionki i wisiorki, jednak złotnicy wytwarzają również innego rodzaju produkty. Para złotych kolczyków z tymi kamieniami to niekiedy wydatek około 1000 PLN, podczas gdy za srebrne zapłacimy nawet sześciokrotnie mniej.

Dość problemów z kupnem biżuterii z topazami

Ze względu na ich właściwości, biżuteria z topazami jest bardzo często spotykana. Chcąc wybrać wersje najbardziej trafiające w nasze upodobania warto więc udać się do paru salonów – zaś to pochłania mnóstwo wysiłku. By takich problemów uniknąć, powinniśmy postawić na zakupy w internecie. Będzie to wyjście dużo łatwiejsze, a oprócz tego korzystając z sieci możemy również wyszukać kolczyki czy wisiorki w okazyjnych cenach.