Wisiorki srebrne

Wisiorki srebrne

Jeśli chcesz zamówić wisiorki srebrne, kliknij tu

Srebro od lat znajduje się wśród najczęściej wybieranych przez złotników surowców. Nie ma w tym jednak nic zaskakującego – jest plastyczne, świetnie wygląda, a także charakteryzuje je nietypowy połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej dbałości – surowiec ten okazuje się bardzo czuły, w związku z czym możemy uszkodzić. Jak więc troszczyć się o wykonane ze srebra ozdoby?

Silne środki myjące źle działają na wisiorki srebrne

Mocne środki myjące dla srebra są szkodliwe. Pod ich wpływem metal może odbarwiać się oraz blaknąć. Nie należy zatem używać ich do pielęgnacji ozdób, a w czasie sprzątania bezwzględnie musimy zdjąć wszelkie wisiorki srebrne i pierścionki.

Wisiorki srebrne – gdzie je przechowywać?

Warto chronić wisiorki srebrne również wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania powinniśmy stosować kuferki wykładane od środka delikatną tkaniną – zapobiegniemy w ten sposób ich zarysowaniu. Metal ten niezbyt dobrze reaguje również na styczność z wodą czy ciepłem, które mogą sprawić, że wyblaknie lub zmieni kształt. Zanim schowamy kilka ozdób do szkatułki, powinniśmy wcześniej zabezpieczyć je miękką ścierką lub wrzucić do plastikowego worka.

Co uratuje wisiorki srebrne?

Do czyszczenia srebra najlepiej wykorzystać ciepłą wodę z solą, która świetnie zmywa powstający na powierzchni tego materiału nalot. Oprócz tego odpowiednie będą również wódka, białko jaja i odpowiednie płyny. Do czyszczenia srebrnych ozdób musimy korzystać z miękkich szmatek – twarde potrafią porysować fakturę.