Sklep jubilerski to nie tylko zakupy, ale i przydatne usługi

Sklep jubilerski to nie tylko zakupy, ale i przydatne usługi

Wraz z ewolucją internetu oraz ożywieniem rynku, zmieniliśmy też nasze zwyczaje odnośnie robienia zakupów. W dzisiejszych czasach bardzo często korzystamy z możliwości zamawiania przez internet. I chociaż w sieci można wyszukać nieomal wszystko, wciąż wiele rzeczy warto kupować w tradycyjnych sklepach. Pośród nich jest biżuteria.

Dlaczego warto kupować biżuterię od jubilera?

Zakup platynowego naszyjnika, broszki czy pierścionka łączy się z wyższym wydatkiem niż te, do których przywykliśmy podczas zwykłych zakupów. W związku z tym, aby być pewnym, że biżuteria spełni całkowicie nasze wymagania, powinniśmy przyjrzeć się jej bezpośrednio w sklepie jubilerskim. Jest mnóstwo argumentów, które przemawiają za tym rozwiązaniem. W czasie wizyty w sklepie jubilerskim, szczególnie gdy pragniemy kupić obrączki ślubne bądź pierścionek zaręczynowy, możemy nałożyć biżuterię i sprawdzić jak w rzeczywistości będzie się ona prezentować na naszej dłoni. Jeśli natomiast wybierzemy design pierścionka odpowiadający naszym gustom, ale okaże się on za ciasny lub zbyt luźny, złotnik na nasze życzenie dostosuje go do stosownego wymiaru albo zrobi nowy. Następnym atutem zakupów wprost w sklepie jubilerskim jest sposobność uzyskania rzetelnej pomocy jubilera. Pokaże on współczesne nurty we wzornictwie, poradzi nam jak dobrać stosowny kruszec, podpowie które kamienie szlachetne będą współgrać z naszą cerą, a osobom kupującym biżuterię na prezent doradzi, co obecnie daje się na imieniny, ślub czy chrzest.

Sklep jubilerski – reperacja popsutej biżuterii oraz tworzenie wzorów ze szkicu

Sklepy jubilerskie nie tylko sprzedają swoje wyroby złotnicze, ale także świadczą inne usługi. Główną z nich jest reperacja popsutej biżuterii. Jeśli odpadł nam kryształek z kolczyka albo rozerwał się łańcuszek, złotnik ekspresowo i po mistrzowsku zreperuje go w swojej pracowni. Jeśli otrzymamy w spadku biżuterię po kimś, kto miał większy obwód palca, złotnik przerobi obwód takiego pierścionka. Na nasze życzenie złotnik wygraweruje także na pierścionku czy zawieszce gratulacje, datę, podziękowania albo inną istotną dla nas treść. Natomiast jeśli chcemy sprezentować komuś niepowtarzalny upominek, ewentualnie mamy własny pomysł na sygnet lub zawieszkę, możemy powierzyć jubilerowi wykonanie biżuterii według naszego szkicu. A jeżeli w mieszkaniu trzymamy zbędną czy też zniszczoną biżuterię, z którą nie wiemy co zrobić, zabierzmy ją do sklepu jubilerskiego, gdzie działa skup metali szlachetnych.

Adres:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]