Pierścionki z ametystami

Pierścionki z ametystami

Chcesz nabyć ametysty? Odwiedź tę stronę

Ametyst to według wielu najpiękniejsza odmiana kwarcu. Występuje na przykład w USA, Paragwaju, Australii i Zimbabwe. Jego złoża znajdują się także w Polsce. Ametyst ma fioletową barwę, którą zawdzięcza śladowym ilościom żelaza i glinu. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi kamieniami znajdą Państwo na stronie www.ametysty.com.pl.

Do czego pasuje biżuteria z ametystami?

Biżuteria z ametystów odegrała swoją znaczącą rolę w historii. Już Pismo Święte wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich królów było wysadzane ametystami, a w watykańskim skarbcu po dziś dzień leży papieski pierścień z tym ozdobnym kamieniem. Z tego powodu biżuterię z ametystem można wkładać przyjęcia czy spotkania biznesowe. Ametyst ”uwielbia” towarzystwo srebra i w takim połączeniu wygląda wyjątkowo imponująco.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Ametyst nazywany jest kamieniem relaksu. Dlatego też biżuterię z tym przepięknym kamieniem warto mieć nie tylko ze względu na kolor i estetykę, lecz również z powodów natury metafizycznej. Część osób, nosząc kolczyki z ametystem przez dłuższy okres czasu, zaczyna czuć spokój i uwalnia umysł. Jednak w tej kwestii lepiej wyrobić sobie własną opinię.