Do czego nosić kolczyki i pierścionki z topazem mistycznym?

Do czego nosić kolczyki i pierścionki z topazem mistycznym?

Kup mystic topaz

Niepowtarzalny wygląd oraz oryginalny, jak na topaz, odcień to najważniejsze zalety topazu mistycznego, od dawna cieszącego się wielkim zainteresowaniem entuzjastów ozdób. Choć na początku łatwo pomylić się, że to odmienny kamień, topaz mistyczny okazuje się naprawdę zwykłym topazem. Jego oryginalne właściwości są efektem specjalnej techniki produkcji – prawdziwy topaz jest podczas niej wystawiany na działanie dużej temperatury i powlekany cienką warstwą metalu ozdobnego. To dlatego topaz mistyczny prezentuje się tak dobrze.

Topaz mistyczny – co wpływa na jego kolor?

Kolory, jakie przybiera topaz mistyczny zależą zwłaszcza od kruszcu, którym jest pokryty. Szczególnie często spotykany jest czerwony topaz mistyczny, powstający w kąpieli z tytanem. Chrom sprawia zaś, że topaz ma purpurowy kolor, błękitny zaś jest skutkiem podgrzania topazu bez jakichkolwiek domieszek. Doskonałe efekty przynosi wykorzystywanie czystego topazu – zwłaszcza wydobywanego w Afryce, Brazylii oraz na Dalekim Wschodzie.

Przykłady użycia topazu mistycznego

Jak już wspomnieliśmy, wspaniałe cechy topazu mistycznego są bardzo cenione przez złotników. Często stosują go zatem do produkcji naszyjników, pierścionków czy broszek. Wbrew stereotypom biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana nie tylko do wieczorowych strojów – doskonale prezentuje się również na co dzień. Nie bez znaczenia okazuje się też mnogość kolorów, dzięki której prościej możemy wybrać biżuterię do swojego stroju.