Biżuteria z cyrkoniami – nie wszystko diament co się świeci

Biżuteria z cyrkoniami – nie wszystko diament co się świeci

Zamów cyrkonie na www.cyrkonie.com.pl

Podczas dzieła ozdabiania biżuterii masowo stosowane są przeróżne kamienie szlachetne. Są one estetycznym elementem biżuterii, a przy okazji są jednym z najważniejszych czynników wpływających na wartość wyrabianego przedmiotu. Skutkiem tego jest fakt, że dość nieliczna grupa odbiorców jest w stanie pochwalić się prawdziwymi skarbami wśród swoich ozdób. Istnieją naturalnie też rozwiązania dla niezbyt zamożnych osób.

Co to w ogóle są cyrkonie? Ich wykorzystanie w biżuterii

Cyrkonie to sztucznie wytwarzane kamienie jubilerskie, nie pojawiające się naturalnie. Z powodu zbliżonych właściwości oraz wyglądu może z łatwością udawać brylant. Zwykle cyrkonia nie ma koloru, ale okazy z dodatkiem niestandardowych substancji mogą przybierać wszystkie barwy, czy też nawet modyfikować je dzięki wpływowi światła. Z uwagi na wymienione walory estetyczne, cyrkonie są niezastąpione w jubilerstwie.

Nauka i bizuteria, czyli gdzie wykorzystuje się cyrkonie?

Jak wspomnieliśmy cyrkonie na dobre zadomowiły się w jubilerstwie, jako elementy dekoracyjne biżuterii, ale nie jest to oczywiście jedyne ich przeznaczenie. Przykładowo, używa się je w celach medycznych (jako tymczasowe wypełnienie zębów u dzieci), w przemyśle lub też do mierzenia pH w wysokich temperaturach. Dawniej, dzięki swoim cechom używane były także przez Rosjan w ich misjach kosmicznych. Jeśli jednak interesuje nas najczęściej spotykana postać cyrkonii, czyli biżuteria, nabyć ją można na przykład przez internet.